Piły i kosy spalinowe

Kurs obsługi piły lub kosy spalinowej potocznie zwany kursem pilarza- początkowym etapem szkolenia jest zapoznanie się z budową urządzenia. Następnie uczestnicy szkolenia zapoznawani są z zasadami poprawnej obsługi urządzenia oraz sposobami jej konserwacji. Ostatnim etapem części teoretycznej kursu jest zapoznanie się z obowiązującymi przepisami BHP. Dla grup zorganizowanych na terenie zakładu pracy istnieje także możliwość organizacji części praktycznej szkolenia.

Po zakończonym szkoleniu uczestnicy uzyskują uprawnienia do bezpiecznej obsługi piły bądź kosy spalinowej, które ważne są bezterminowo.

Kurs obsługi piły

Kurs przygotuje Cię do uzyskania uprawnień, niezbędnych do obsługi pilarek mechanicznych (łańcuchowych). Podczas szkolenia nauczysz się ponadto, jak zadbać o ich bezawaryjną pracę, zgodną z obowiązującymi przepisami BHP. Umiejętności zdobyte podczas kursu przydadzą się wszystkim osobom, chcącym wykonywać prace porządkowe, takie jak przycinanie gałęzi czy wycinanie drzew i krzewów na terenach zielonych, rekreacyjnych, parkowych i na placach budowy. Szkolenie skierowane jest również do pracowników straży pożarnej oraz do kandydatów na strażaków.

Kurs obsługi kosy spalinowej

Kurs obsługi kosy pozwoli Ci zdobyć uprawnienia niezbędne do obsługi tego urządzenia, podczas niego nauczysz się obsługiwać kosę w bezawaryjny i bezpieczny sposób. Szkolenie jest skierowane do wszystkich osób, które chcą zawodowo zajmować się wykaszaniem traw, podkaszaniem trawników i terenów zielonych. Zdobyte na kursie umiejętności mogą być przydatne również dla pracowników straży pożarnej i kandydatów na strażaka.